Haber

Bakan Yardımcısı Koçoğlu, Diyarbakırlı anneleri ziyaret etti

gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Safa Koçoğlu, Diyarbakırlı annelerin çocukları için yaptıkları oturma eylemiyle ilgili, “Toplumumuzda böyle güçlü kadınlar olduğu sürece terörle çok ciddi mücadelemiz devam edecek. Devletimiz çok güçlü. İnanıyoruz ki çocuklarınız olacak.” dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Koçoğlu, çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan aileleri ziyaret ederek 3 Eylül 2019’da parti il ​​binası önünde başlattıkları çocuk nöbetini 1417. gününde de sürdürdü.

Aileler, Koçoğlu’nu Türk bayrakları ve çocuklarının fotoğrafıyla karşıladı. Koçoğlu, görüştüğü ailelere tek tek gül verdi.

Aileler, çocuklarının dağa kaçırıldığını Koçoğlu’na anlatarak, terör örgütü PKK ve HDP’ye tepkilerini dile getirdi.

Ailelerle görüşmesinin ardından gazetecilere açıklama yapan Koçoğlu, bugün haklı bir direniş sergileyen annelerin yanında olduklarını ve acılarını paylaştıklarını söyledi.

Koçoğlu, “İyi ki böyle güçlü kadınlar var. Toplumumuzda böyle güçlü kadınlar olduğu sürece terörle çok ciddi mücadelemiz devam edecek. Allah onlardan razı olsun. Devletimiz çok güçlü. İnanıyoruz ki çocuklarınız olacak. Gerçekten çok önemli bir duruş sergiliyorlar. Her birinize çok teşekkür ediyorum.” söz konusu.

Bakan Yardımcısı Koçoğlu’na ziyaretinde Gençlik ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu