Teknoloji

Cyberpunk 2077 Overdrive Modu ile Göz Alıcı

Özellikle Cyberpunk 2077’nin NVIDIA’nın yeni teknolojileri için bir nevi vitrin görevi görmeye başladığını söylesek yalan olmaz. Ekran kartı üreticisi ne zaman yeni bir teknoloji duyursa, CD Projekt RED tarafından geliştirilen açık dünya aksiyon rol yapma oyunu kesinlikle zirveye çıkıyor. Bu haberde bir yenisiyle karşınızdayız. Cyberpunk 2077 Aşırı Hız ModuÇarpıcı bir fragman yayınlandı.

11 Nisan 2023 tarihinde piyasaya sürülmesi beklenen yeni ışın izleme teknolojisi olacak olan Overdrive Modu, oyuna ‘yol izleme’ olarak da bilinen tam ışın izleme dayanak noktasını verecektir. Diğer tekniklerin aksine ışık kaynaklarının sayısı sınırsız olacaktır. Bu sayede nesnelerin gölgeleri, yansımaları ve global aydınlatmaları tam olması gerektiği gibi sağlanmış olacaktır.

Cyberpunk 2077 Overdrive Modu Fragmanı

Aşağıdaki fragmandan da görebileceğimiz gibi araba farlarından sokak lambalarına kadar her şey ışın izleme özelliğine sahip ve bu bağlamda çok daha gerçekçi bir şehir ortamı ile karşı karşıyayız.

Ekran kartı üreticisi NVIDIA, bu teknolojiden tam anlamıyla yararlanabilmemiz için DLSS 3 desteği de sunan GeForce RTX 40 serisi grafik işlemci birimlerini öneriyor. Aslında aksi olsa şaşırırdık değil mi? Bahsedilen donanıma sahip değilseniz, Premium abonelik fiyatları artmış olsa da GeForce Now gibi bir alternatif de var.

kiziloren-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu